Објавено на:

(Видео) Зошто Новак, зошто? Новинар на Би-би-си остана шокиран од одговорот на Ѓоковиќ

t

Во интервју за британски Би-Би-Си, најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ откри дека никој не може да го натера да се вакцинира и дека е подготвен да жртвува трофеи, доколку вакцината е услов за учество на турнири.

Амол Рајан, новинарот кој го направи овој свет ексклузивен со Ѓоковиќ, остана шокиран по децидниот одговор на Новак на крајно незгодно прашање.

Рајан: Дали сте подготвени да се откажете од можноста да станете најдобриот тенисер кој некогаш зел рекет, статистички? Затоа што имате толку силни чувства за тоа?

Новак: Да.

Рајан: Ако тоа значи дека ќе го пропуштите Ролан Гарос, Вимблдон… Дали е тоа цената што сте спремни да ја платите?

Новак: Да, јас сум подготвен да ја платам таа цена.

Рајан: Зошто Новаце, зошто?!

Новак: Принципот дека јас одлучувам за моето тело е поважен од било што друго.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Српскиот патријарх ги крстеше децата на Новак…

Фотографиите на социјалните мрежи ги објави протосингелот…

Надал: Федерер го достигна највисокото ниво, но…

Тони Надал беше составен дел од огромен…