Објавено на:

(Видео) Избувна пожар во простории на руското Министерство за одбрана на границата со Украина

t

Пожар избувна во неделата на руска воена локација во регионот Белгород, кој граничи со Украина, изјави гувернерот Вјачеслав Гладков.

„Пожар се појави на територијата на една од локациите на Министерството за одбрана“, напиша гувернерот на социјалните мрежи. Тој додаде дека официјални лица ја утврдуваат штетата и дали има жртви. Гладков подоцна додаде дека еден цивил бил полесно повреден.

Фотографиите и видеата објавени на социјалните мрежи наводно покажуваат голем облак чад во областа.
Гувернерот рече дека службите за итни случаи се распоредени на местото. Министерството за одбрана сè уште не го коментираше ова прашање.

Во средата избувна пожар во складиште за оружје во регионот Белгород.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јужна Кореа најави парична помош за Украина,…

Јужна Кореја ќе и обезбеди на Украина…

Косово ќе испрати два пакети воена помош…

Косовскиот министер за одбрана Ејуп Маќедонци денеска…

Грција ќе и ги даде на Украина…

Грција нема да ги пренесе во Украина…

Италијанска „Република“: НАТО разгледува можности за отстапување…

Претставниците на НАТО ги разгледуваат опциите за…

Киев бара поддршка од Трамп: Тој треба…

Првиот човек на кабинетот на украинскиот претседател…