Објавено на:

(Видео) Израел не запира: Втор напад на Појасот Газа за три дена

t

Израел ја нападна Газа по втор пат за три дена

Израелските авиони извршија воздушни напади врз Појасот Газа против наводен подземен комплекс за производство на ракети – како одговор на претходниот напад од областа.

Слета во градот Сдерот, уништувајќи возило и оштетувајќи зграда. Подоцна, израелскиот одбранбен систем „Железна купола“ пресретна салво ракети што доаѓаа од Газа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Израел го обвини Гутереш дека е на…

Израелскиот министер за надворешни работи Ели Коен…

Русија-Египет: Признавање на Палестинската држава ќе значи…

Претседателите на Русија и Египет, Владимир Путин…

САД ставија вето: Засега нема крај на…

Синоќа, САД ставија вето на резолуцијата во…

Русија: Поплавувањето на Газа би било воено…

Претставникот на Москва во ОН го осуди…

Ќе изгласа ли Советот за безбедност на…

Советот за безбедност на ОН треба да…