Објавено на:

(Видео) Израел не запира: Втор напад на Појасот Газа за три дена

t

Израел ја нападна Газа по втор пат за три дена

Израелските авиони извршија воздушни напади врз Појасот Газа против наводен подземен комплекс за производство на ракети – како одговор на претходниот напад од областа.


Слета во градот Сдерот, уништувајќи возило и оштетувајќи зграда. Подоцна, израелскиот одбранбен систем „Железна купола“ пресретна салво ракети што доаѓаа од Газа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Секој ден нов конфликт: Сирија го обвини…

Сирија денеска го обвини Израел дека извршил…

Им тргна на сите: Падна владата на…

Падна владата во Израел, петти избори во…

Ердоган му објави војна на тероризмот: И…

Турскиот и израелскиот претседател Таип Ердоган и…

Египет и Изреал ќе го зголемат снабдувањето…

Европската Унија (ЕУ), Египет и Израел денеска…

Што ќе се случува во Турција? Израел…

Израел побара од своите граѓани кои се…