Објавено на:

(Видео) Илјадинци луѓе на стадион: Русија го слави „обединувањето“ со Крим

t

Стадионот „Лужники“ е национален стадион на Русија, кој се наоѓа во главниот град Москва. Неговата вкупна сместивост за седење од 81.000 го прави најголемиот фудбалски стадион во Русија и еден од најголемите стадиони во Европа.

Попладнево започна како дел до прославата на осмата годишнина од обединувањето на Крим со Русија

Погледнете ја празнична атмосфера на стадионот Лужники.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Десподов: Ова не е само наша, туку…

Кирил Десподов, стрелецот на бугарскиот гол против…

Партијата е ставена во улога на агрегат…

(или за тоа каде Мицкоски ја доведе…

Тренчевска смирува: Греење во градинките ќе има

Не треба да се плашат ниту родителите,…

(Видео) Бурно славје на бугарските репрезентативци во…

Македонската фудбалска репрезентација вчера вечер на домашен…

(Фото) Припадници на нацистичкиот батаљон Азов на…

Сликата објавена на Твитер во понеделникот покажува…