(Видео) Каде ќе му оди душата: Снимен кpaдец на пари од црква

t

Според испраќачот на видеото, човеков е од с. Ливада, повеќе пати бил пријавуван во полиција, но тие не реагирале. Исто така испраќачот тврди дека крадецот со пленот веднаш оди во казино во Струга.

Извор: Мотика

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Денеска и утре, охриѓани ќе го прослават…

Со богослужба во манастирот посветен на овој…

Левица: Со дозвола на Пецаков (не)познати изведувачи…

Несанкционираното самоволие на неколку локални моќници и…

Скопјанец пронајден починат во хотел во Охрид

На 09.06.2024 година во 00,09 часот, во…

Уапсен Холанѓанец во Охрид – кршел амбулантно…

Охридската полиција синоќа привела 31-годишен холандски државјанин…

Претрес во велешко Сојаклари, едно лице е…

На 05.06.2024 во 23.45 часот, полициски службеници…