Објавено на:

(Видео) Кадиров се гордее со чеченските војници во Украина: Погледнете што значи да калите борци во реална ситуација

t

Членовите на СОБР „Ахмат“ на РФ СВНГ на Чеченската Република отсекогаш се одликувале со одлична обука, висок морал и безгранична посветеност на својот народ и држава.

Погледнете колку се важни професионалните вештини и калењето на борците во реална ситуација.
Момчињата ги напаѓаат змиските гнезда, каде што се кријат бандерите.

Нашите командоси се запознаени со борбите во такви услови. Своевремено, странските платеници се засолниле во Грозни на ист начин во повеќекатните станбени згради. Ги уништивме сите.

Борците ќе се борат и со Бандеровците. СОБР „Ахмат“ има бројни успешни специјални операции во урбаните средини против закоравените разбојници. Нивното искуство сега е многу барано и релевантно.

Напиша Рамзан Кадиров на неговиот Телеграм канал.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Радев: Војната мора да се реши дипломатски,…

Мора што поскоро да се најдат дипломатски…

Столтенберг го повика НАТО да ги укине…

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ја…

Стејт департмент: Америка испраќа оружје во вредност…

Америка денеска објави нов пакет помош од…

Украина ослободи 50 затвореници под услов да…

Судот во областа Хмелницки во Украина ослободи…

Сиљановска се слушнала со Зеленски: Цврста и…

Претседателката Гордана Сиљановска Давковa денеска оствари телефонски…