Објавено на:

(Видео) Кадиров се сретна со “убиен” руски генерал во Мариопол

t

Кадиров пристигна во Мариопол и се сретна со рускиот генерал Мордвич, кој, според украинските тврдења, бил убиен одамна. Истото тврдење го пренесоа и многу прозападни медиуми во Србија. Се разбира, ние ќе продолжиме да веруваме во овие тврдења, а не со свои очи.

Украина се гордее со списокот на „убиени“ руски генерали кои всушност се живи. И секој ден, канцеларијата на Зеленски со ентузијазам зборува глупости за уништување на големите сили на руската армија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украински маринец од “Азовстал”: Наскоро ќе паднеме

Украински маринец од опколената челичарница Азовстал во…

Животот се враќа во нормала: Едно училиште…

Во Мариопол започна со работа првото училиште…

Градоначалникот на Мариопол: Насилно се депортирани повеќе…

Градоначалникот на опколениот украински град Мароупол, Вадим…

Пушилин: Платеници од САД, Романија и Канада…

Платеници од САД, Романија и Канада би…

Украина го одби ултиматумот на Русија: Војската…

Украинските сили ќе продолжат да го бранат…