(Видео) Коалициониот партнер на ВМРО-ДПМНЕ ја нарекува меѓународната заедница „фашизоидна и нацизоидна“

t

Коалициониот партнер на мандатарот Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ја нарекува меѓународната заедница и Европската унија „фашизоидна и нацизоидна“ го гостување на Канал 5 телевизија.

– „Ние не можеме да ѝ веруваме на ваквата фашизоидна и нацизоидна меѓународна заедница. Нацизмот е во подем во Европа„ вели Страшо Ангеловски, претседател на МААК и член на Советот на Град Скопје од коалицијата на вМРО-ДПМНЕ.

Ангеловски смета дека ЕУ и меѓународната заедница ја обезличуваат Македонија и го уништуваат македонскиот идентитет преку преговорите со ЕУ и барањата на нашите соседи Бугарија и Грција кои се закануваат со ново вето за Македонија на патот кон ЕУ.

Погледнете ја изјавата на Ангеловски и коментарите во „Тешки муабети“ на следниот линк:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Пу пу не важи, Договорот со…

Пу пу не важи, Договорот со Бехтел…

Костадиновска Стојчевска: ВМРО-ДПМНЕ досега нема ниту една…

Од ВМРО-ДПМНЕ на почеток на мандатот нема…

Папагалски лаги, Лефков и ВМРО-ДПМНЕ да престанат…

Лефков и ВМРО-ДПМНЕ или треба да ги…

(Видео) Мицкоски од Вашингтон: Кој гарантира дека…

Кој ни гарантира дека внесувањето на Бугарите…

ЕУ го суспендираше процесот на интеграција на…

Процесот на интеграција на Грузија во Европската…