(Видео) КОГА ВЛЕГОВ ВО ЗАТВОРОТ, ЦИМЕРИТЕ МИСЛЕА ДЕКА Е СКРИЕНА КАМЕРА: Ламбе Алабаковски открива зошто се вратил од Америка

t

Некогашната тинејџерска ѕвезда Ламбе Алабаковски денес е татко на два сина и сопруг на Магдалена. По седум години живеење во Детроит, тој со семејството се врати во Македонија.

– Ние сме од ретките што се вратиле. И порано ќе си дојдевме да не беше пандемијата. Во Детроит работев сешто, бев обезбедување на аеродром, возев „убер“, но јас и тука искрено би работел сè. Најголемата причина поради која се вративме беше тоа што не можев да се помирам децата да учат на туѓ, а не на својот мајчин јазик – открива Ламбе во интервју за „Репортер”.

Лани како бомба одекна веста дека Ламбе го запалил бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола.

– Спонтано и трезвено го направив тоа, но ете, иако сум мирен и не сум насилен човек, и кај мене излегоа тие родољубиви чувства оти сметам дека на тој клуб местото не му беше таму. Никој не знаеше за ова, ни сопругата, па дури и кога ги прегледуваа камерите, не им се веруваше дека сум јас – вели Ламбе.

За деновите минати во затвор, приказната ја сврте на шега, иако вели дека во самица најмногу размислуваш за тоа што си направил и колку ти недостасува семејството.

Ламбе ѝ се врати на музиката и планира голем концерт. Има своја градина во Битола, која ја средува, а откри и дека е голем домаќин и сака да готви.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) КОГА ВЛЕГОВ ВО ЗАТВОРОТ, ЦИМЕРИТЕ МИСЛЕА…

Некогашната тинејџерска ѕвезда Ламбе Алабаковски денес е…

Kоста бара во болницата да му донесат…

Коста Кецмановиќ во психијатриската болница во која…

Гир: Следен чекор се уставните измени

Се наоѓаме во многу специјален момент од…

ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА 8-ГОДИШНИОТ АЦЕ: Ова…

Да му помогнеме на Аце за што…

Поскапуваат горивата

Новата ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 78,50 денари,…