Објавено на:

(Видео) Лавров: Ќе ја направме Русија независна од светот – Ниедни санкции нема да ни можат ништо

t

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров, во изјава за медиумите кажа дека е голема грешка што Русија била на каков било начин зависна од останатиот свет, особено од Западот и дека во иднина ќе се работи на тоа да се направи државата комплетно независна од останатите.

“Ќе ја направиме Русија независна од останатиот свет за да не можат во иднина да не санкционираат на било каков начин. Грешка е што досега сме биле зависни на било каков начин. ” – изјави Лавров

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Ова е хеликоптерот што Србија ни…

Припадниците на хеликоптерската единица и Министерството за…

Венс: Ако победи Трамп ќе преговара со…

Доколку Доналд Трамп победи на изборите, ќе…

Кремљ ги засили мерките за безбедност на…

Безбедноста на претседателот на Русија, Владимир Путин,…

Захарова: Украина подготвувала атентат на Путин

Обидот за убиство на рускиот претседател Владимир…

(Видео) Авион се урна во Подмосковље –…

Авионот „Сухој Суперџет“ се урна во Подмосковље…