(Видео) Македонец од Пиринска Македонија ги урна сите бугарски тези: Јас сум Македонец, татко ми беше Македонец, дедо ми беше Македонец…

t

Храбар Македонец од Пиринска Македонија во видео објавено на социјалните мрежи кажа кој е и што е без никаква дилема.

Не само што истакна дека неговата фамилија од секогаш се декларирале како Македонци тој им порача на бугарските новинари и политичари да учат малку историја.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Агелер сѐ уште не открива имиња од…

Соединетите Американски Држави сѐ уште не ги…

(Видео) Потребни се итни мерки или за…

Вице-премиерот, Фатмир Битиќи смета дека потребно е…

Наставничка од Гостивар тепала ученик во основно…

53-годишна наставничка во основно училиште од Гостивар…

Финансиската полиција бара документи за директорувањето на…

Финансиската полиција го истражува работењето на поранешниот…

Мицкоски се откажа од предвремени парламентарни избори

Христијан Мицкоски денеска се откажа од предвремените…