(Видео) Македонските тенкови испратени во Украина стасале до Романија?

t

Голема колона тенкови е забележана утрово во Романија, како се транспортираат кон границата со Украина.

Украинските медиуми пишуваат дека “ова се веројатно некои од тенковите Т-72А што Македонија најави дека ќе ги донира на украинската армија пред неколку дена”.

Претходно на социјалните мрежи се појавија слики и видеа од колона тенкови кои Македонија ги испрати како воена помош за Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) За малку ќе беа “пошљакани”: Тензијата…

Фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Бугарија кој вечерва се играше на…

Социјалните мрежи вријат: Едни велат “Таче е…

Македонските фудбалски репрезентативци вечерва беа поразени од…

Македонија со пораз го заврши овогодинешното издание…

Фудбалската репрезентација на Македонија со пораз го заврши овогодинешното…

(Фото) Ковачевски, Шилегов и Зечевиќ на трибини:…

Премиерот Димитар Ковачевски заендно со поранешниот градоначалник…

(Видео) Судијата ги збесна навивачите: Скандираа “УЕФА…

Одлуките на австрискиот арбитар најпрво со исклучувањето…