Објавено на:

(Видео) Мистериозна снимка од Мексико: Стотици птици во јато се удрија во асфалтот, што се случува?

t

Стотици жолтоглави црни птици се снимени како паѓаат од небото, а некои од нив умираат, во мистериозни околности во северниот мексикански град Куахтемок.

Причината за однесувањето останува нејасна, но експертите велат дека најверојатно јатото било „предизвикано“ одозгора од птица грабливка која се спуштила надолу за да лови.

Снимката од безбедносната камера покажува јато птици преселници како се спуштаат кон куќите како облак од црн чад. Повеќето птици успеваат да одлетаат, но последователните снимки покажуваат трупови од карактеристичните црни и жолти птици расфрлани по улиците на градот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Брутални демонстрации во Франција: Граѓани фрлаат…

Десетици луѓе се повредени во немирите што…

Загина тракторист – oва се деталите

Жител на селото Сачево на 69-годишна возраст…

(Видео) Велиновска “го уби” Мицкоски: Не би…

Ниедна партија нема да опстои од постојниве…

(Видео) Народот го измамија измамници од најдолен…

Не згрешивме ние, налетавме на будали кои…

ПРИВЕДЕНИТЕ НЕ КАЖУВААТ НИШТО: Таткото на Самоил…

Таткото на киднапираниот Самоил Костадиновски, вели дека…