(Видео) Мицкоски: Верувам во мудроста на граѓаните и верувам дека ќе добиеме поддршка за предвремени парламентарни избори

t

Пред една година имавме украдени парламентарни избори и брутално искористена пандемија за изборен поткуп и уцени и како резултат на тоа денес имаме 2/3 граѓани кои не се задоволни од насоката по која оди државата и сметаат дека оваа власт треба да си замина, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на Канал 5.

Како резултат на тие парламентарни избори сега ВМРО-ДПМНЕ е најголемата политичка партија во државата, најголемата пратеничка група во парламентот, има најмногу градоначалници и советници и сега таква партија треба да биде во опозиција поради политичка некултура и математичката ,,гимнастика” која ја прави оваа власт.

Верувам во мудроста на граѓаните и нивната поддршка и верувам дека штом се прикаже прва прилика ќе добиеме поддршка за предвремени парламентарни избори и голема победа на оваа генерација на нови политичари водени од заедничкиот патриотизам.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Зајкова: Државава нема друга алтернатива освен ЕУ

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за…

Добро утро со Инфомакс: Ќе ја оставиме…

На тројца комити, еден кодош, или во…