(Видео) Монструозно: Украински новинар во живо повикува на истребување на руските деца цитирајќи нацистички генерал

t

Украински новинар повикува на „Истребување на руските деца“ цитирајќи ја доктрината „Конечно решение“ на нацистичкиот организатор на Холокаустот

Украинскиот телевизиски водител „24“ Фахрудин Шарафмал во живо го спомна злогласниот нацист Адолф Ајхман и повика на „истребување на секој руски граѓанин“.

„Бидејќи Русија нè означува како „нацисти“ и „фашисти“, би можел да го цитирам Адолф Ајхман, кој рече дека за да уништите една нација, треба да започнете со убивање на нејзините деца“, рече Шарафмал.

„Да се надеваме дека руската нација и рускиот народ ќе загинат за никогаш повеќе да не се кренат. Вие сте ѓубре што мора да се избрише од лицето на планетата“, продолжи тој, наводно, тагувајќи по смртта на близок пријател.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жртви би биле 5 милијарди луѓе: Кој…

Кои земји би можеле да ја преживеат…

Русите масовно купуваат имоти во Турција

Двојно е зголемен бројот на имоти во…

Финска драстично го намалува бројот на издадени…

Финска, од 1 септември, ќе го ограничи…

Латвија “си игра со оган”: Нема продолжување…

Летонските власти нема да ги продолжат дозволите…

Макрон повика Русите да ја напуштат нуклеарната…

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски…