Објавено на:

(Видео) Морничаво: Граѓанин покажува гробови во детско игралиште во Луганск

t

Жител на Рубежни (ЛНР) покажува гробишта на детско игралиште во дворот на куќата и зборува за гранатирање од Вооружените сили на Украина.

„Еден човек излегол да ги нахрани гулабите, а дедо му да запали цигара – и двајцата загинале од мини“, рекол жител на овој град во Луганската народна република.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија достави 507 тони хуманитарна помош во…

Пет хуманитарни акции беа спроведени од страна…

Официјално: Луганск е под целосна контрола на…

Министерот за одбрана Сергеј Шојгу му пријавил…

Градот е целосно опколен, Кадиров најави голема…

Претседателот на Чеченија Рамзан Кадиров изјави дека…

Украина “се спука” со Сирија заради признавањето…

Министерството за надворешни работи на Украина објави…

Реприза на Азовстал: Нацистите во фабриката “Азот”…

Украинските милитанти кои се засолниле во фабриката…