Објавено на:

(Видео) Морничаво – децата ги припремаат за војна: Еве како изгледа школски час во Украина

t

Додека руските војници се групираат на границата, украинските училишта ги подготвуваат децата за можноста за војна. Во училиште во Киев, полицијата на учениците им покажа бомби и гранати.

Учениците вежбале и евакуација од училиште.

На училиште, помалите деца имаа можност да запознаат си куче за откривање експлозиви.

Разговорите за војна и бомби се далеку од училишното мото „Децата треба да живеат во свет на убавина, игри, бајки, музика, цртежи, имагинација и креативност.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Јакимовски: Драги мои сограѓани, две работи…

Драги мои сограѓани, две работи ве молам,…

Потребна е помош за лекување на Дијана…

Се бараат донации од сите хумани луѓе…

(Видео) Јакимовски: Зошто Бујар Османи ако сака…

Геноцид е кога уништуваш се, кога убиваш…

Не можеше послатко: Интер е новиот шампион…

На пет кола пред крајот на сезоната…

Ахмети: За грешките на Мицкоски сметката не…

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вечерва во…