Објавено на:

(Видео) Му го украде телефонот среде бел ден: На социјалните мрежи објавена снимка од дрзок крадец

t

На социјалните мрежи е објавено видео од дрзок крадец кој среде бел ден во полна кафеана му го украде телефонот на еден граѓанин.

На видеото се гледа и ликот и кривичното дело.

Сепак крадецот не забележал дека има камера која го снима целиот настан, снимка која ќе помогне телефонот да се врати кај сопственикот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски-Ескобар: Потребна е уште една државничка одлука…

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар…

Во Хрватска се увезени пиперки од Македонија…

Во пиперката од Македонија откриени се остатоци…

Уште еден радовишанец уапсен за подметнување пожари

Во полициската станица Радовиш денеска е приведен…

(Видео) Бајден се изгубил на сцената на…

Американскиот претседател Џо Бајден залутал од сцената…

ВАШИНГТОН ЌЕ ГО ДОЧЕКА ЗЕЛЕНСКИ СО 24…

Белата куќа се обратила до Конгресот со…