(Видео) Надреални слики во Белорусија: Селска мома во носија ја пречекаа руската армија со погача

t

Рускиот противвоздушен ракетен систем „триумф“ С-400 пристигна во Белорусија, соопшти денеска руското Министерство за одбрана, а екипажот беше пречекан со леб што им го подари на руските војници млада Белорусинка.

– Ракетниот систем за противвоздушна одбрана С-400 од Источниот воен округ, вклучен во инспекцијата на реакционерните сили на Алијансата на Русија и Белорусија, пристигна во Белорусија, соопшти руското Министерство, а пренесува агенцијата ТАС С.

Војниците треба да дојдат на полигонот во регионот Брест во Белорусија, каде рускиот екипаж ќе подготви инженерска опрема и ќе ги камуфлира почетните позиции.

„По пристигнувањето на локацијата на мисијата за обука, екипажот на рускиот С-400 ќе замине на борбена должност во рамките на Единствениот регионален систем за воздушна одбрана на Белорусија и Русија“, се заклучува во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вака прави НАРОД: Над 600.000 демонстранти на…

Над 600.000 демонстранти маршираат против најавената судска…

Познатиот фудбалер во затвор дели автограми во…

Дани Алвеш моментално е во затвор поради…

Привремено затворен преминот Неготино поради работа на…

Патниот премин Неготино времено ќе биде затворен…

(Видео) РЕКА ОД НАРОД: Израелската армија го…

Израелските одбранбени сили го подигнаа нивото на…

РКЕ утре ќе носи одлука за нови…

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе одлучува…