(Видео) Надреални слики во Белорусија: Селска мома во носија ја пречекаа руската армија со погача

t

Рускиот противвоздушен ракетен систем „триумф“ С-400 пристигна во Белорусија, соопшти денеска руското Министерство за одбрана, а екипажот беше пречекан со леб што им го подари на руските војници млада Белорусинка.

– Ракетниот систем за противвоздушна одбрана С-400 од Источниот воен округ, вклучен во инспекцијата на реакционерните сили на Алијансата на Русија и Белорусија, пристигна во Белорусија, соопшти руското Министерство, а пренесува агенцијата ТАС С.


Војниците треба да дојдат на полигонот во регионот Брест во Белорусија, каде рускиот екипаж ќе подготви инженерска опрема и ќе ги камуфлира почетните позиции.

„По пристигнувањето на локацијата на мисијата за обука, екипажот на рускиот С-400 ќе замине на борбена должност во рамките на Единствениот регионален систем за воздушна одбрана на Белорусија и Русија“, се заклучува во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Aпасиев: Еден момент ни промакна во пцостите…

Пратеникот Димитар Апасиев од Левица вели дека…

Дојави за бомби во основни и средни…

Утрово во неколку училишта на територијата на…

Во Хондурас е уапсена Херлинда Бобадила шефица…

Властите во Хондурас ја уапсија Херлинда Бобадила,…

Британски доброволец во Украина: Тоа беше самоубиствена…

Новинарот на Телеграф разговарал со британски платеник…

Додека Шверцери славеле титула, Комити им го…

Бурен навивачки викенд имаше изминатиов викенд во…