Објавено на:

(Видео) Над 100 000 луѓе на улиците во Вашингтон, масовни пропалестински протести

t

Вчера имаше масовни пропалестински протести во Вашингтон, САД каде се побара итен прекин на огнот и се осуди агресијата на Израел врз појасот Газа каде до сега над 9000 палестинци од кои над 4000 деца го загубија животот. Демонстрантите на крајот се собраа пред Белата Куќа и демонстрираа пред оградата таму. Бајден не беше во Белата Куќа, бидејќи обично ги користи викендите во својот дом во Делавер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Израел го обвини Гутереш дека е на…

Израелскиот министер за надворешни работи Ели Коен…

Русија-Египет: Признавање на Палестинската држава ќе значи…

Претседателите на Русија и Египет, Владимир Путин…

Белата куќа со коментар за кандидатурата на…

Џон Кирби, координатор за стратешки комуникации во…

САД ставија вето: Засега нема крај на…

Синоќа, САД ставија вето на резолуцијата во…

Русија: Поплавувањето на Газа би било воено…

Претставникот на Москва во ОН го осуди…