Објавено на:

(Видео) На „Бисер Балкански“ заиграа и Италијанците

t

Македонската Фаланга секогаш каде и да оди остава огромен впечаток па така беше и вчера во Палермо.

Македонските песни ечеа и по улиците низ Италија, но и на трибините.

На едно од видеата кое се споделуваше на социјалните мрежи се гледа Италијанец којшто игра на македонската песна „Бисер Балкански“.

Инаку, репрезентацијата на Македонија вчера го совлада европскиот шампион Италија со 1:0 и тоа на гостински терен со голот на Александар Трајковски во судиското продолжение.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Големи експлозии во воздухопловна база на…

Експлозии од големи размери и детонации со…

Столтенберг ги осуди ракетните тестирања на Северна…

НАТО упати критики кон Северна Кореја поради…

Апасиев: Шупаци корумпирани! Наместо да му ги…

Денешниот постигнат договор значи дека ЕСМ има…

Вејсели: ДУИ ќе се распадне на три-четири…

Поранешниот пратеник и поранешен лидер на ПДП,…

Путин планира нуклеарен тест во близина на…

Се стравува дека рускиот претседател Владимир Путин…