Објавено на:

(Видео) Н!гер – кинески навивачи со расни навреди за американски кошаркар

t

Американскиот кошаркар Сони Вимс бил изложен на расни навреди од навивачите додека играл во Кина.

Во видеото кое кружи на социјалните мрежи, може да се слушне како навивачите постојано го извикуваат зборот „Н“ и „напуштија Кина“ на 35-годишниот Вемс, кој игра за Гуангдонг Саутерн Тајгерс во Кинеската кошаркарска асоцијација.


Инцидентот се случи по натпреварот на Јужните тигри против Лиаонинг Флајинг Леопардс минатиот четврток. За време на натпреварот, изби тепачка помеѓу Вемс и кинескиот играч Хан Дејун, што резултираше со исфрлање на двајцата играчи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кина кон земјите од Г7: Гледајте си…

Пекинг го отфрли барањето на Г7 да…

Седум држави формираат заеднички систем за размена…

САД, Јапонија, Канада, Јужна Кореја, Тајван, Филипини…

Страшно: Се запали авион со 113 патници…

На аеродромот во Чонгкинг, Кина, се случи…

Шамари од Кина за САД: Отстранете ги…

Кина ги повика САД да престанат да…

(Видео) “Бесмртен полк” во Кина: Илјадници луѓе…

На социјалните мрежи се појавија видеа од…