Објавено на:

(Видео) Н!гер – кинески навивачи со расни навреди за американски кошаркар

t

Американскиот кошаркар Сони Вимс бил изложен на расни навреди од навивачите додека играл во Кина.

Во видеото кое кружи на социјалните мрежи, може да се слушне како навивачите постојано го извикуваат зборот „Н“ и „напуштија Кина“ на 35-годишниот Вемс, кој игра за Гуангдонг Саутерн Тајгерс во Кинеската кошаркарска асоцијација.

Инцидентот се случи по натпреварот на Јужните тигри против Лиаонинг Флајинг Леопардс минатиот четврток. За време на натпреварот, изби тепачка помеѓу Вемс и кинескиот играч Хан Дејун, што резултираше со исфрлање на двајцата играчи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Следната студена војна ќе биде меѓу САД…

Поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер смета…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…

Кина ја поддржа Русија за спроведување истрага…

Пекинг стана коавтор на нацрт-резолуцијата на Москва…

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…

(Фото) Магичен поглед и силна порака: Руски…

Специјалниот дописник новинската агенција „ТАСС“, космонаутот на…