Објавено на:

(Видео) Нема разлика дали е Порто или Скопје: Излези момче право на тераса ечи во Португалија – Фалангата достојна!

t

Македонските навивачи попознати под прекарот фаланга се загреваат пред натпреварот вечерва помеѓу Македонија и Португалија.

Во моментов има 10-тици видеа на социјалните мрежи на кои се се гледа расположението кај македонските навивачи кои во голем број пристигнаа во Португалија.

Вечерва Македонија има историска шанса со победа над Португалија преку баражот да обезбеди место на Светското првенство во фудбал кое ќе се одржи во Катар.

Претходно оваа генерација на фудбалери имаше историски успех со пласманот на Европското првенство во фудбал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Партијата е ставена во улога на агрегат…

(или за тоа каде Мицкоски ја доведе…

Тренчевска смирува: Греење во градинките ќе има

Не треба да се плашат ниту родителите,…

(Видео) Бурно славје на бугарските репрезентативци во…

Македонската фудбалска репрезентација вчера вечер на домашен…

(Фото) Припадници на нацистичкиот батаљон Азов на…

Сликата објавена на Твитер во понеделникот покажува…

Без коментар – Медведев: Русија има право…

Русија ќе користи нуклеарно оружје во случај…