Објавено на:

(Видео) НЕ СЕ ЗНАЕ КОЈ КОГО УДИРА И СО ШТО: Брутална тепачка меѓу средношколци од две белградски гимназии

t

На социјалните мрежи е објавено видео од тепачка во Звездарска Шума. Се гледа како машките се удираат со тупаници, клоци, а девојчињата викаат по нив да не користат факели. Видеото за краток период видеото стана вирално, а се испостави дека станува збор за матуранти во Шестата и Седмата белградска гимназија.

Директорот на Шестата белградска гимназија, Радисав Милиќ и директорот на Седмата белградска гимназија Мирослав Маркиќевиќ кажаа што се случувало дента.

– Тој ден се беше убаво во училишниот двор, децата се однесуваа соодветно, се поздравија со учителите. После тоа сами се собраа во Звездарска шума, не знам која е причината за тепачката – рече Радисав Милиќ, директор на Шестата белградска гимназија.

За матурантите на Седмата белградска гимназија, директорот Мирослав Маркиќевиќ изјави дека нивните ученици биле љубезни додека биле во училишниот двор. Тој тврди дека не знае како се случил инцидентот во Звездарска Шума.

Бран насилства ја „тресат“ Србија, за што имаше и протести. Претходно, се случија два масакри, еден во училиште во Белград, а друг во Младеновац.

https://twitter.com/ScepanCar/status/1661770944585580545?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1661770944585580545%7Ctwgr%5E449dc0b8425efb6626319bc79d49b79a4bcda46b%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fplusinfo.mk%2Fvideo-ne-se-znae-ko-kogo-udira-i-so-shto-brutalna-tepachka-me-u-srednoshkolci-od-dve-belgradski-gimnazii%2F

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Видео од атентаторот на Трамп: Ги мразам…

На социјалните мрежи се појави видео од…

И Кавадарци помага во гаснењето на пожарот…

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци, Митко…

Петровска: Асистентот на татко му, сега како…

„Асистентот на татко му, а сега премиер…

20-годишниот Томас Метју Крук е атентаторот на…

Федералната полиција, по деталните проверки, го објави…

Камала Харис, Обама, Буш, Моди, Трудо: Светските…

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, беше…