(Видео) Николоски до Трајанов, Морачанин и Милевски: Или сте yцeнети или сте кpиминализиpaни

t

Ова е Влада во кја доминација има една политичка сила. Затоа сакам да се обратам до помалите политички партии како ДОМ, ЛДП, ДС.

Зошто останувате во оваа влада, или сте уценети или сте криминализирани, оти вакво понижување нема никакво образложение, праша пратеникот Александар Николоски од ВМРО ДПМНЕ во Собранието каде во тел е расправа за изборот на нова Влада.

Сами да излезете на избори и да видите дали народот ве подржува . Ова власт и влада лаже 4 годуни и го злоупотреби процесот на интеграција. Последно се лажеше дека ке имало датум во декември, па во јануари, а јас и претходно реков дека во јануари може да има само датум за скијање, изјави Николоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Погледнете ја бламажата на Баерн од…

Актуелниот шампион, Баерн Минхен го доживеа најголемиот…

Путин: Западот се обидува да ја разбие…

Западот се обидува да ја разбие Русија,…

Таткото на Вања се распрашувал за камерите:…

Една хрватска новинарска екипа разговарала со експерти…

Вучиќ-Радев: Со Бугарија можеме дополнително да ги…

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, во…

Екипа на „Јутарни лист“ во училиштето на…

Една хрватска новинарска екипа, мотивирана да дознае…