(Видео) Нова трагедија во Македонија: Давеник изведен од водите на Вардар

t

Нова трагедија го потресе Скопје. Попладнево од водите на реката Вардар во населба Влае е изваден давеник од страна на скопската пожарна.

Од првичните информации не можеме да дојдеме до заклучок дали ова е локацијата каде се случила трагедијата или пак водите на реката го однела телото до локацијата каде е пронајдено.

Во моментов инстуциите немаат ниту информација за причинтие за смрт, дали станува збор за убиство, самоубиство или несреќен случај.

Повеќе детали очекувајте во текот на денот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат Свети…

Свети Алексиј човек Божји Различни се патиштата…

Нови информации за состојбата на Папата Франциско…

Папата Франциско има респираторна инфекција и ќе…

Ќе се изненадите: Што треба да се…

Слабеењето никогаш не е лесен процес и…

Сенатот гласаше за укинување на правото на…

Сенатот денеска во двопартиска усогласеност гласаше за…

Доаѓаат Лазарова сабота, па Цветници: Што треба…

На 8 април е Лазарова сабота, еден…