Објавено на:

(Видео) Нов мајтап на Вован и Лексус: Дали Британците се плашат да ги пуштат неонацистите во домовите?

t

Секретарот за внатрешни работи на Обединетото Кралство Прити Пател направи се за да ја заобиколи загриженоста на „украинскиот премиер Денис Шмихал“ – ака шегобијците Вован и Лексус – за семејствата во Обединетото Кралство кои се плашат од украинските „националисти и неонацисти“ на кои треба да бидат домаќини.

„Секако дека не – поддршката е многу силна овде.

Значи, признавате дека има проблем, но никому не му е гајле?

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Регионот во шок: Познато како таткото монструм…

Девојчето (2) кое во Вршац беше убиено…

(Фото) Илон Маск ја опцу украинската Рада:…

Илон Маск на неговиот Твитер профил реши…

Нагло се зголемила продажбата на антидепресиви во…

Продажбата на антидепресиви во руските аптеки се…

Историски момент за Русинката Ана Кикина: Стана…

Руски астронаут првпат по 20 години полета…

(Видео) Јакимовски до Мицкоски: Кој сакаше да…

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски вели…