Објавено на:

(Видео) Огромна колона тенкови на пат кон Храков

t

Огромна колона тенкови се движат кон границата кај Харков во Украина, јави Си-Ен-Ен.

-Во Русија и Украина падна ноќта додека украинските сили продолжуваат да го држат центарот на главниот град на Киев. Западните власти предупредуваат дека ни претстои ‘долга борба’, се наведува во извештајот на Си-Ен-Ен.

Дописникот известува дека денеска се слушале повеќе звуци на ракетни фрлачи отколку изминатите денови.

Претходно денеска, висок американски функционер рекол дека руските сили се соочуваат со досега најжестокиот отпот на нивната инвазија на северниот дел од Украина кон Киев и Харков.

Извор: Фокус

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бајден: САД се приближуваат кон крајот на…

Рускиот претседател Владимир Путин „заработува“ со тоа…

Американски сенатор: Украина никогаш немаше да победи

Томи Тубервил, исто така, ја отфрли идејата…

Патријархот на РПЦ Кирил „Злото“ ѝ се…

Не може да има „пасивен став“ кога…

Шефот на украинската безбедност го критикува военото…

Алексеј Данилов вели дека ситуацијата е тешка…

Украински генерал призна дека има несогласувања помеѓу…

Владата ја „задева мечката“ со својот став,…