(Видео) Огpaбена и вaндализирана книжарница во Скопје

t

Библиотека во Скопје стана плен на крадци. Три маскирани лица влегле во објектот и го зеле целиот неделен промет. Снимките од безбедносните камери кои го објави ТВ21 покажуваат дека случајот се случило денеска, во 02:20 часот. Откако го одзедоа дневниот промен се гледа на снимките дека ја вандализираат книжарницата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Филмски грабеж во ресторан во Софија: Две…

Напаѓачи ограбиле елитен ресторан во Софија вчера…

Траги-комедија: Ограбени Турците кои снимаат серија во…

Турскиот државјанин M.E.(35) синоќа пријавил во Полициската…

Разбојници со нож нападнале и ограбиле скопјанец…

На 01.10.2022 околу 18,00 часот на подрачје…

Филмски грабеж во обложувалница во Скопје

На 23.09.2022 во 04.05 часот во СВР…

Филмски грабеж во Холандија: Срби го украле…

Холандските истражители интензивно трагаат по петмина маскирани…