(Видео) Оџата од Арачиново доби „мерцедес“ за подарок за Рамазан

t

Оџата од Арачиново за Рамазан Бајрам на подарок добил автомобил „мерцедес“ oд Арачиновци. „Мерцедесот“ е подарок од советниците и жителите на Арачиново.

Во повеќето коментари на споделеното видео на социјалните мрежи, граѓаните го критикуваат чинот и сметаат дека наместо „мерцедес“ за оџата на џамијата „Мираџ“, со парите можело да се помогне на многумина со храна или со покрив над главата.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поднесена е кривична пријава за обидот за…

СВР Скопје го расчисти кривично правниот настан…

Приведен арачиновец баран со потерница поради убиство…

Приведен е арачиновец баран со потерница за…

ХИТ: Сопственичка на фитнес клуб на својата…

Сопственичката на фитнес центарот од Груд, мало…

Тешка сообраќајна несреќа: Повреден 22-годишник од Арачиново

22-годишник од скопско Арачиново е тешко повреден…

(Видео) Оџата од Арачиново доби „мерцедес“ за…

Оџата од Арачиново за Рамазан Бајрам на…