Објавено на:

(Видео) Паднаа маските на Австралија опен, Надал мора да пoбеди? – На тенисер му пyкна филмот ги обвини сите дека се коpyмипирани

t

Денис Шаповалов не успеа да излезе на крај со Надал во четврфиналето на Австралија опен и е елиминиран со 3:2. Канаѓанецот во еден момент бараше од судијата да го казни Шпанецот со образложение дека премногу време му треба да се спреми за сервирање.

Шаповалов му велеше на судијата дека на Надал му биле потребни 45 секунди за да сервира, а дозволеното време е 25. Потоа го обвини дека сите биле корумпирани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трамп повеќе од 440 пати се повикал…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп повеќе од…

Србија ја укина забраната за извоз на…

Владата на Република Србија на денешната седница…

Ковачевски: Можност Македонија да биде мапирана од…

Во Република Северна Македонија првпат ќе се…

Гласачките ливчиња за изборите на 20 август…

ДИК ги усвои измените на финансискиот план,…

До крајот на неделата се очекува разрешница…

Нема простор за паника, бидејќи не се…