Објавено на:

(Видео) Паднаа маските на Австралија опен, Надал мора да пoбеди? – На тенисер му пyкна филмот ги обвини сите дека се коpyмипирани

t

Денис Шаповалов не успеа да излезе на крај со Надал во четврфиналето на Австралија опен и е елиминиран со 3:2. Канаѓанецот во еден момент бараше од судијата да го казни Шпанецот со образложение дека премногу време му треба да се спреми за сервирање.

Шаповалов му велеше на судијата дека на Надал му биле потребни 45 секунди за да сервира, а дозволеното време е 25. Потоа го обвини дека сите биле корумпирани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…