(Видео) Патниците почнале да се онесвестуваат од топло! Драма во авион на Катар ервејс

t

Патниците од авионот што требало да лета од Атина за Катар биле заробени во авионот на атинскиот аеродром над три часа и тоа без клима, додека надвор било 34 степени.

Како што наведува Дејли Мејл, патниците дури 3,5 часа не можеле да излезат од авионот. Иако надвор беше жешко 34 степени, во преполниот авион беше многу потопло, па патниците се препотија, а некои дури и изгубија свест.

Станува збор за лет на Катар ервејс, а во него имало и неколку спортисти кои патувале на тајландскиот боксерски шампионат. Некои од нив ги снимија неподносливите услови и ги објавија на социјалните мрежи.

На снимката се гледа како патниците се соблекуваат, од нив капат зрнца пот, додека други се обидуваат да им помогнат на оние чии високи температури биле премногу за да изгубат свест.

По 3,5 часа пекол, на патниците конечно им беше дозволено да се симнат и да отидат до зградата на аеродромот во Атина.

Јужноамериканскиот спортски терапевт Гарт Колинс сподели неколку видеа на социјалните мрежи.

“Патниците беа заробени во авионот 3,5 часа со затворени врати и без клима. Патниците беа буквално дехидрирани и онесвестени низ целиот авион”, напиша тој.

„По некое време на патниците им давале вода и сокови, што воопшто не било доволно за да се опорават откако поминале толку време во услови слични на сауна“, додаде тој. Тој сподели и фотографија од еден од боксерите на кој му капе пот.

„Демиан е спортист во добра форма. Замислете каков стрес беше за сите други патници“, рече Колинс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Патниците почнале да се онесвестуваат од…

Патниците од авионот што требало да лета…

ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНА, повеќемина се повредени при…

Едно лице загина, а други се повредени…

Нов инцидент со „Боинг“ – Авионот итно…

Од авионот на „Делта ерлајнс“ се „одвои“…

Пијан Македонец со автомобил удрил во автобус…

Во понеделникот околу 19 часот и 20…

Германскиот претседател игнориран при пристигнувањето на Блискиот…

Катарскиот министер за надворешни работи го остави…