Објавено на:

(Видео) Пеколна атмосфера на “Рекорд”: Навивачите и фановите го прославуваат роденденот на ФК Вардар!

t

На денешен ден, пред точно 75 години се роди фудбалскиот клуб Вардар, најтрофејниот колектив во нашата земја и симбол и вистински репрезент на Македонија. Најпопуларниот фудбалски македонски бренд се роди на 22 јули во киното „Вардар“, со спој на двата најдобри клубови на територијата на главниот град Скопје, Македонија и Победа. Причината била едноставна – создавање на моќен спортски колектив кој ќе го обедини главниот град.

Навивачите и фановите на Вардар денеска го прославуваат неговиот роденден, а истите создадоа пеколна атмосфера на “Рекорд”.

Среќен роденден Вардар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вардар остана без четвртфинале во СЕХА

Македонскиот првак Вардар загуби на домашен терен…

Шампионот на Македонија подготовките ќе ги започне…

Освојувачот на шампионската титула од сега веќе…

(Фото) Арсовска на терен доцна вечерва: Продолжува…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, доцна…

Вардар и Пелистер на домашен терен ќе…

Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер ќе имаа…

Се најавуваат неколку силни финансиски инјекции –…

Поранешниот двократен европски ракометен првак Вардар ги…