Објавено на:

(Видео) Повторно евакуиран Ист Гејт Мол

t

Трговскиот центар „Ист гејт“ повторно евакуиран, овојпат поради пожар во гаражите, каде се запалил автомобил. Сите продавници беа затворени, а посетителите изнесени пред зградата од страна на обезбедувањето.

Набрзо по вклучувањето на алармите, дојдоа и противпожарни возила. Чадот се гледаше дури и на излезот од гаражните простории. Пожарот брзо беше изгаснат.

Ова не е првпат поради пожар во гаражите да се евакуира цел трговски центар. Во истиот. Претходниот пожар беше во февруари. Двапати имаше и пукање, а при големите дождови се поплави дел од трговскиот.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЦУK: Безбедно пронајдени и евакуирани граѓани на…

Денеска, во 16.15 часот од лицето за…

(Видео) Повторно евакуиран Ист Гејт Мол

Трговскиот центар „Ист гејт“ повторно евакуиран, овојпат…

Драматично спасување од завеан автобус во Србија:…

Пожарникарите-спасувачи ноќеска евакуираа граѓани од завеан автобус…

Најмалку 30 предвремено родени бебиња евакуирани од…

Министерството за здравство во Појасот Газа денеска…

Вулканска ерупција во Исланд, прогласена вонредна состојба

Експертите изразија стравување дека вулканска ерупција, која…