(Видео) ПОЖАР НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ МОСТ ВО СКОПЈЕ

t

Голем пожар избувна на железничкиот мост во Скопје доцна вечерва.

Според првичните информации од терен станува збор за инсталација на мостот, но ваквите информации не се потврдени.

Екипи на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен.

Во продолжение видео од пожарот:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Четири часа чекале за да тргне…

Пожар кој ја зафати пругата меѓу Гострижани…

За една година цените на становите во…

Цените на становите во Скопје во вториот…

Изгаснат пожарот во станот во Ѓорче Петров

Пожарот кој се случи во станбената зграда…

Паднати бандери и дрвја, поплавени куќи и…

Регионалниот ЦУК Тетово, известува дека вчера во…

(Видео) НОВ СКАНДАЛ: „Тирана, Скопје и Приштина„…

УЕФА покрена истрага против Албанската Фудбалска Федерација,…