Објавено на:

(Видео) Првични информации за експлозиите во Придњестровје: Министерството било нападнато со ракетен фрлач

t

Серија експлозии одекнаа пред зградата на Министерството за државна безбедност на Придњестровје во Тираспол, јавува дописникот на Спутник од Молдавија.


Според прелиминарните податоци, зградата на Министерството за државна безбедност на Придњестровје била гаѓана од рачен ракетен фрлач, соопшти републичкото Министерство за внатрешни работи.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Амбасадор на Молдавија: Во следните шест години…

Амбасадорот на Молдавија во Романија, Виктор Чирила,…

Санду: Немам информации дека Русија планира да…

Молдавската претседателка Маја Санду рече дека нема…

Русија: Прифаќањето на Украина и Молдавија како…

Русија во петокот рече дека одлуката на…

Санду: Ова е историски ден за Молдавија

Претседателката на Молдавија Маја Санду вечерва изјави дека потегот…

Парламентот на ЕУ ги поддржа Украина и…

Лидерите на ЕУ се во Брисел за…