Објавено на:

(Видео) Претседателката на Претставничкиот дом на САД го поздрави Зеленски со слоганот на украинските националисти.

t

Претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси, го поздрави Зеленски со слоганот украински националисти – тој ѝ одговори на ист начин.

“Слава на Украина” рече Пелоси по завршувањето на нејзиниот говор во Претставничкиот дом, посветен на ситуацијата во Украина.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На Зеленски му е драго што Бајден…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска разговара со…

Путин планира нуклеарен тест во близина на…

Се стравува дека рускиот претседател Владимир Путин…

Цареви! Руските пренкери ѝ се јавија на…

Претседателот на Молдавија до руските пренкери: Подготвени…

(Видео) Ковачевски за “Инфомакс”: Се согласувам со…

На прашање на Инфомакс дали премиерот Ковачевски…

Рускиот Рибар: Украинците користат американска технологија, секоја…

Руски "Рибар" на Твитер детално ја објаснува…