(Видео) Пријавете ги сите кои го загадуваат Скопје: Директорот на Комуналното претпријатие се обрати до јавноста по вчерашниот скандал

t

Вчеравечер беше споделена со македонската јавност анонимна снимка од граѓани на која се гледа како неколку поединци во Скопје намерно ги уништуваат корпите за отпад и разнесуваат отпад низ центарот на Скопје.

Нашите информации велат дека се работи за поддржувачи на власта кои намерно го уништуваат градот со цел да се расте незадоволството на граѓаните од хигиената во градот.


Попладнево Зухди Енуз В.Д. директор ЈП Комунална хигиена-Скопје се обрати до јавноста во врска со скандалозните снимки напоменувајќи им на граѓаните внимателно да случуваат што се случува и да ги пријавуваат ваквите случаи за да се казнат сторителите кои го загадуваат градот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Коњ се појави на тераса во…

Необичен настан се случи вечерва во скопско…

Богојески: Бугарите лажат дека ги нашле моштите…

Петар Богојески укажува на ситуацијата во Бугарија деновиве,…

Најава за нова војна: Руски сенатор вели…

Руски сенатор: Темата за денацификација на Европа…

Охриѓанка заврши во болница откако падна од…

На 21.05.2022 околу 13.20 часот во СВР…

“Шел” ги затвара сите бензински пумпи во…

"Шел" го напушта рускиот пазар! Британската нафтена…