(Видео) Прогласена cмpтта на поглаварот на Римокатоличката црква: Британска водителка по гpeшка го погpeба папата во божиќен прилог

t

Најголемата британска комерцијална медиумска организација, „ITV News“, објави во емисија во живо дека папата Франциск починал.

Водителката Кајли Пентелоу случајно изговори дека католичкиот верски лидер починал.

-Неговата смрт е објавена….ах, извинете, рекла новинарката.

Папата кој има 85 години вчера имаше обраќање од централниот балкон на базиликата во Ватикан по повод Божиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Можна средба на Папата и рускиот патријарх…

Рускиот патријарх Кирил и папата Франциско најверојатно…

Папата до сопствениците на миленици: Отфрлањето на…

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, ризикуваше…

Во бракот има три клучни зборови според…

Со цел да ги охрабри брачните двојки,…

(Видео) Прогласена cмpтта на поглаварот на Римокатоличката…

Најголемата британска комерцијална медиумска организација, „ITV News“,…

Пaпата Фpанциск одpжа миca зa Бaдник вo…

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, денеска…