Објавено на:

(Видео) Протест за поддршка на Русија во Ерменија – Тука сме да му кажеме не на нацизмот!

t

Протести во Ерменија: Тука сме да му кажеме не на нацизмот!

Во Ереван се одржува митинг за поддршка на руската специјална операција.


Учесниците ги носат знамињата на Русија, Ерменија, како и симболите „З“.

Погледнете ги видеата во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Веќе се работи за НАЦИЈА: Војводи Тетово…

Навивачката група Војводи од Тетово упати повик…

Кога Србија ќе влезе во ЕУ ќе…

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека кога…

Во 19.00 часот пред Влада: Протестите против…

Протестот под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“…

Официјално: Луганск е под целосна контрола на…

Министерот за одбрана Сергеј Шојгу му пријавил…

Русите гневни: Украина го ганатира Белгород, има…

Најмалку три лица загинаа, а десетици станбени…