(Видео) Професор удри по Царовска: Поради вас страда малата Ембла и не само таа, кој знае колку деца страдаат заради лошите политики на власта

t

Случајот со малата Ембла ме потсети на јавната расправа за Законот за основно образование која се одржа на 26 јули 2019 година во Собранието на Република Македонија!

Дел од мојот говор се однесуваше и на глупоста наречена целосна инклузија.
Тогаш Министер во МОН беше Адеми, а Мила Царовска од позиција на Министер во Министрството за труд и социјална политика кумуваше на оваа глупост од првиот ред во Собраниската сала!

И тогаш и сега јавно ви кажувам дека децата со посебни образовни потреби се посебни, им треба посебна нега, внимание и грижа! За жал #ХибриденРежим и нивните апологети ни тогаш, ни сега го разбираат тоа!

Затоа ни се случува малата Ембла да страда и не само таа, кој знае колку деца страдаат заради лошите политики на власта.

Царовска и Адеми си заминаа, последиците од нивните злодела остануваат! За жал најмногу трпат децата!

Стоп за лошите реформи!

Поддршка за малата Ембла!

Фејсбук статус на професорот Самоил Малчевски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР: Малолетници силувале 13-годишно девојче во Келн

Тринаесетгодишно девојче било сексуално злоставувано од момчиња…

Македонците наведени како посебен народ во Царска…

Соседните држави очигледно погрешно пресметаа кога мислеа…

55 кинески борбени авиони забележани околу Тајван

Десетици кинески борбени авиони се забележани во…

Роналдо победи во азиската Лига шампиони

Додека во Европа вечерва стартуваше новата сезона…

МИЦКОСКИ ВЛЕЗЕ ВО ВОЈНА СО ГРУЕВСКИ: “Панорама…

Ботовите на "дувлото" денеска "кавилтетно" ја заработуваат…