(Видео) Раководството на партијата на состанок кажа дека Максим Димитриевски бил “негов проект” на кој работел година и пол

t

На еден состанок на општински комитет во Куманово после локалните избори се појавува раководството на партијата и кажува дека Максим Димитриевски е негов проект на кој работел година и пол, вели во денешната епизода на Тешки муабети актерот Тони Михајловски кој беше кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Куманово.

-Мој спот не се прикажа цела кампања, ОИШ не се формираше до крајот на кампањата, општинскиотн комитет е целосно распаднат. Има многу недоследности во решавањето на проблемите, тајни средби на потпретседатели на партијата со Максим Димитриевски и Максим ми кажа кога ќе завршат изборите ќе ти кажам кој ме ребреше.

Јас не сакам да знам кој е, највеќе се мразев себеси после тие избори, фатив херпес на нервните завршетоци, тоа е смртоносно, јас стварно отидов со срце за Куманово. Куманово е сега ташка пропаст. Јас кажав дека не сакам да права кариера, јас сакам да го вратиме тој некој сјај на градот и да ја оправдаме довербата на граѓаните, за првпат да добиеме мандат за да го најавиме и вториот.

Бев викнат, сакаш ли да бидеш кандидат. Јас усм бил игран од самиот старт, мојата намера беше чесна и искрена, немав никакви лукративни примери, јас не се борев за себе туку за партијата да покаже што може да направи.

Најверојатно за Максим уште во првиот круг има потрошено 9000-10.000 илјади гласови на ВМРО-ДПМНЕ, за 3-4.000 за Оливер.

Јас најверојатно бев икебана и дозволив заради тој човек (Мицкоски), 30 години во Куманово се враќам како победник, првпат заради него се враќам таму како лузер, вели Михајловски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ го призна геноцидот во Сребреница

ВМРО-ДПМНЕ го призна геноцидот во Сребреница. Во…

СДСМ: Пу пу не важи, Договорот со…

Пу пу не важи, Договорот со Бехтел…

Костадиновска Стојчевска: ВМРО-ДПМНЕ досега нема ниту една…

Од ВМРО-ДПМНЕ на почеток на мандатот нема…

Папагалски лаги, Лефков и ВМРО-ДПМНЕ да престанат…

Лефков и ВМРО-ДПМНЕ или треба да ги…

Спасовски до ВМРО-ДПМНЕ: Повелете поништете ги договорите…

ВМРО ДПМНЕ едно зборуваше и ветуваше пред…