(Видео) Распукани ѕидови и урнатини: Еве како битолчани ја поминаа ноќта после силниот земјотрес

t

По силниот земјотрес кој вчеравечер ја стресе земјава, се сруши балкон на стара и напуштена куќа во Битола.

Голем дел од битолчани ноќта ја поминаа надвор пред своите домови и згради или во нивните возила, бидејќи и во текот на вечерта имаше послаби потреси.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарското МНР ја искара Македонија: Се однесуваа…

Остра реакција на бугарското МНР по тензијата…

Масовна тепачка во Битола, едно лице е…

На 04.02.2023 во 03:08 часот во СВР…

Бугарскиот МВР ироничен: Ќе ви подариме три…

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и…

(Видео) Еве како Ангел Христов и останатите…

Неколку бугарски медиуми и провокатори на социјалните…

(Видео) Нова надеж за уставобранителите: Иницијаторите на…

Сите се сеќаваме на Тиранската платформа која…