(Видео) Речиси 40 приведени, немале сертификати

t

Откако МВР и Пазарната инспекција се пофалија дека вчеравечер извршиле голема акција во Кочани, при што се уапсени дури 30 луѓе, МВР јави и за слична акција со помал обем во Кавадарци, каде биле приведени осуммина, а бил запечатен еден угостителски објект.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Коњ се појави на тераса во…

Необичен настан се случи вечерва во скопско…

Богојески: Бугарите лажат дека ги нашле моштите…

Петар Богојески укажува на ситуацијата во Бугарија деновиве,…

Најава за нова војна: Руски сенатор вели…

Руски сенатор: Темата за денацификација на Европа…

Охриѓанка заврши во болница откако падна од…

На 21.05.2022 околу 13.20 часот во СВР…

“Шел” ги затвара сите бензински пумпи во…

"Шел" го напушта рускиот пазар! Британската нафтена…