(Видео) Речиси 40 приведени, немале сертификати

t

Откако МВР и Пазарната инспекција се пофалија дека вчеравечер извршиле голема акција во Кочани, при што се уапсени дури 30 луѓе, МВР јави и за слична акција со помал обем во Кавадарци, каде биле приведени осуммина, а бил запечатен еден угостителски објект.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вака прави НАРОД: Над 600.000 демонстранти на…

Над 600.000 демонстранти маршираат против најавената судска…

Познатиот фудбалер во затвор дели автограми во…

Дани Алвеш моментално е во затвор поради…

Привремено затворен преминот Неготино поради работа на…

Патниот премин Неготино времено ќе биде затворен…

(Видео) РЕКА ОД НАРОД: Израелската армија го…

Израелските одбранбени сили го подигнаа нивото на…

РКЕ утре ќе носи одлука за нови…

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе одлучува…