Објавено на:

(Видео) Русите покажаа воздушна супериорност цртајќи џиновски п*нис на небото

t

Пред неколку дена претседателот на Украина Володимир Зеленски се обрати пред американскиот Конгрес кадешто повторно побара да биде затворено небото над Украина или да и се обезбедат на Украина С-300 и други системи за противвоздушна одбрана.

Ова беше уште еден неуспешен обид на Зеленски да се спаси од воздушната супериорност која ја имаат Русите во Украина.

На социјалните мрежи вирално се шири видео кое ја покажува доминацијата на Русите на украинското небо.

Имено во областа на Крим, воздухопловните сили на Русија со издувните гасови од авионот нацртаа голем „п*нис“ во правец на Украина.

Погледнете како изгледа тоа:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вејсели: ДУИ ќе се распадне на три-четири…

Поранешниот пратеник и поранешен лидер на ПДП,…

Путин планира нуклеарен тест во близина на…

Се стравува дека рускиот претседател Владимир Путин…

“Голема акција” на МВР: Пронајдени три запрежни…

На 03.10.2022 полициски службеници од Одделението за…

„Се отвора втор фронт“ против Русија: Молдавија…

Според нивните зборови, менторите му наложиле на…

Цареви! Руските пренкери ѝ се јавија на…

Претседателот на Молдавија до руските пренкери: Подготвени…