Објавено на:

(Видео) Руската делегација пристигна на местото на преговори – се чекаат Украинците

t

Третата рунда преговори меѓу делегациите на Украина и Руската Федерација ќе започне во 17 часот по московско време, составот на украинската делегација останува ист. Руската делегација веќе пристигна на местото кадешто се одржуваат преговорите.

Погледнете го видеото од пристигнувањето на руската делегација:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германија ѝ испрати на Украина нова воена…

Германија денеска испрати уште еден пакет воена…

Путин даде предлог ТРАЕН МИР, ама ако…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска, обраќајќи им…

Путин: Светот се приближи до точка од…

Рускиот претседател Владимир Путин се обрати до…

Захарова: Варшава го гледа западниот дел на…

Официјална Варшава го гледа западниот дел на…

Унгарија нема да обучува украински војници –…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…