(Видео) Руските воздушни сили погодија магацини во Житомир – голем облак чад се крева над градот

t

Денес попладне се појави видео од магацини во украинскиот град Житомир кои биле погодени од страна на руските воздушни сили. Се уште нема информации што има во магацините но на видеото може да се забележи огромен облак од чад кој се шири над градот.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Велешанец запалил стари седишта од автомобил и…

Основното јавно обвинителство Велес поднесе Обвинителен предлог…

Активни се пожарите во Чашка, Велес, на…

РЦУК Велес, известува дека шумски пожар на…

Емотивен статус на битолскиот пилот на „ер…

Васко Михалчев, еден од пензионираните пилоти на…

Штип бара поддршка од воздух за гаснење…

Пожарникарите, хеликоптерите, припарниците на АРМ и Полицијата,…

Изгаснат пожарот во станот во Ѓорче Петров

Пожарот кој се случи во станбената зграда…