Објавено на:

(Видео) Секоја чест: Еве како се обрати коментаторот кон Македонците

t

Сите мечеви на фудбалската репрезентација на Македонија во квалификациите за Светското првенство во Катар беа пренесувани на регионалната Спорт Клуб телевизија.

Македонските фудбалери со своите блескави игри дефинитивно ги освоија и срцата на поголем дел од новинарите и коментаторите во регионот, а посебно интересен беше синоќешниот коментар на новинарот на СК ТВ.

„Македонија, само Македонија. Една и единствена, голема и убава“, рече новинарот кога сакаше да даде коментар за македонската репрезентација. Ова е уште еден доказ дека спортот секогаш бил посилен од сите политики и дека успехот во спортот е најмоќното оружје за промоција на секоја земја.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Јакимовски до Мицкоски: Кој сакаше да…

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски вели…

(Во живо) БРУКА: Тројца адвокати наплатиле скоро…

Уредникот на Инофмакс, Александар Митовски, во денешната…

Маричиќ: Сега мора да има национален консензус…

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ денеска…

Естонија бара НАТО да ги засили патролите…

Естонскиот министер за одбрана, Хано Певкур го…

Путин го унапреди Кадиров во генерал-полковник

Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров од денеска…