Објавено на:

(Видео) Сељачка работа: Пукањето по концертот на Џастин Бибер во Лос Анџелес, ранети три лица

t

Три лица биле застрелани пред бар во Лос Анџелес каде настапувал пејачот Џастин Бибер, а на чиј концерт присуствувале многу познати имиња од Холивуд.

Пукањето се случило во петокот вечерта по настапот на канадскиот пејач, а според полицискиот извештај три лица биле застрелани.


Петнаесет минути пред три часот настанала тепачка пред барот, по што се слушнале истрели. Според полицијата испукани се вкупно 10 куршуми.

Сите повредени се згрижени во болница и нивната состојба е стабилна, а напаѓачот се уште е во бегство.

Настапот на Бибер, кој го најавува Супербол викендот, привлече големо внимание кај познатите личности, меѓу кои неговата сопруга Хејли Бибер, Леонардо ди Каприо, Дрејк, Амбер Роуз, Лил Бејби, сестрите Клои и Кендал Кардашијан, како и Џеф Безос со партнерката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Коњ се појави на тераса во…

Необичен настан се случи вечерва во скопско…

Богојески: Бугарите лажат дека ги нашле моштите…

Петар Богојески укажува на ситуацијата во Бугарија деновиве,…

Најава за нова војна: Руски сенатор вели…

Руски сенатор: Темата за денацификација на Европа…

Охриѓанка заврши во болница откако падна од…

На 21.05.2022 околу 13.20 часот во СВР…

“Шел” ги затвара сите бензински пумпи во…

"Шел" го напушта рускиот пазар! Британската нафтена…