Објавено на:

(Видео) “Слава на Русија”: Заробени украински војници во Лиман

t

На социјалните мрежи се појави видео од заробени украински војници во Лиман кои, како што може да се слушне во видеото, велат “Слава на Русија”.

Ова е уште едно од неколкуте видеа во кои ги објавува руската војска во кои се гледа дека буквално ги тераат војниците да изговорат “Слава на Русија”.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руските трупи во Лисичанск: Се водат улични…

Руските и проруските сили влегле во Лисичанск…

Светските лидери се соочуваат со кризи на…

Каква разлика прави една година. Огромните предизвици,…

Кличко од Али Екпрес: Му се јавувал…

Според портпаролката на Гифи, Лиза Фрихс, првите…

Украинска армија: „Масовно“ бомбардирање од Белорусија врз…

Северниот пограничен регион на Украина Чернигов беше…

Санду: Немам информации дека Русија планира да…

Молдавската претседателка Маја Санду рече дека нема…